Categories
Uncategorized

Verslo idėja #6: integracijos į visuomenę aplikacija

Ši idėja skirta visų pirmą padėti ar nukreipti teisinga linkme pažeidžiamiausias visuomenės grupes kaip neįgaliuosius, kalinius, senyvo amžiaus žmones, turinčius priklausomybes kaip narkotikai, alkoholis ar kt., tačiau gali būti skirta ir kitiems piliečiams, mat jos idėja yra orientuotis ne tik į ekonominį aspektą bet į laimės indeksą plačiąja prasme (kurį reiktų sugalvoti ar pritaikyti jau sugalvotą, pavyzdžiui, Skandinavų modelį).

Nors galima aiškiai parodyti, kad ekonominis aspektas tiesiogiai koreliuoja su laime, t.y. nepakankami atlyginimai arba – dar blogiau – nedarbas (paklausos darbo jėgai nebuvimas) didina depresinių negalavimų, alkoholizmo, polinkio nusikalsti ir kitas tikimybes, be to prisideda prie negatyvumo pasaulio ir bendruomenės atžvilgiu plačiąja prasme, kurio šaknys yra nepasitikėjimas kitais dėl nepasitikėjimo savimi ir savo padėtimi ilgajame laikotarpyje (kad gali būti geriau), tačiau išsprendus finansinį aspektą atsiras ir kompleksiškesnės problemos kaip lygybės siekis – visų pirmą lygybės į galimybę sukurti save (gauti gerą išsilavinimą, turėti sėkminga karjerą, sukurti sėkmingą versla ir kt.), tad į visuomenines bėdas, mat kai bus jaučiama lygybę į galimybę, bus glaudesnis noras kooperuotis ir bendradarbiauti ir kartu – padėti tiems, kuriems dėl vienų ar kitų priežasčių nepasisekė ar nesiseka.

Visų pirmą sprendžiant atskirties problemą – iš visuomenės turi būti noras ir potencija įtraukti norinčius augti ir keistis pažeidiamiausių grupių atstovus, o iš jų atitinkamai – valia (pa)bandyti ir pasitikėti. Žinoma šioje vietoje psichologiniai aspektai yra abipusiškai svarbūs, tačiau psichologinė pagalba ar švietimas yra tik šalutinės ar nepagrindinės galimybės.

Mobili aplikacija, manome, turėtų veikti incognito principu, panašiai kaip MeetFrank, kurioje asmenys gali pasiūlyti kuo galėtų būti naudingi ar kokių bendraminčių ieško. Tai galėtų būti darbo paieška (tiek reguliaraus, pvz.: barmeno ar virėjo ar pnš., tiek papildomo kaip – mėgstu vairuoti, galiu tvarkyti namus ir pnš). Taip pat – „dar nesu pasiruošęs rasti darbo, bet noriu galėti jį rasti ateityje“; konsultacijos paieška (psichologinės, socialinės); taip pat susirašinėjimo draugo paieška – kai incognito būtų galima arba tiesiogiai dalintis savo problemomis ieškant specialisto pagalbos/konsultacijos, tiek noras rasti, kad ir virtualaus susirašinėjimo draugo, kuris, galima būtų sakyti, nestokoja integracijos į visuomenę pagal pagrindinius tradicinėje literatūroje aprašomus kriterijus arba tą patį laimės indeksą.

Galutinis šio buvimo incognito tikslas – atsiskleisti ir gauti darbo pasiūlymą arba pažintį arba psichologinę, socialinę paramą perkelti iš incognito erdvės į tiesioginį asmeninį kontaktą. To iniciatorius turi būti žmogus kuris kreipiasi, t.y. būtent kam ši aplikacija ir skirta – piliečius, kurie nori pokyčio, bet savo asmeninėmis galimybėmis tai padaryti nesugeba, jomis nepasitiki arba yra nusivylę. Taip pat svarbu, mūsų nuomone, kad šioje aplikacijoje noro keistis svoris būtų perkeltas iš galinčių duoti pasiūlymą arba pagalbą į jos ieškančius. Kitaip tariant – galintys duoti pasiūlymą ar pagalba būtų pasyvūs-siūlantieji, kurie visų pirmą lauktų pirmų užklausų iš besikreipiančiųjų ir besiviliantis kad bus konkretūs norai ar prašymai, po kurių būtų galima imtis veiksmų – bandyti integruoti (pavyzdžiui duoti darbo pasiūlymą) ar perkelti pažintį gyvai (psichologinė ar socialinė konsultacija arba kartu nuėjimas su norinčių bet nedrįstančiu į kokį renginį galinti paskatinti pokytį ar bendri neįpareigojantys pažintiniai susitikimai arbatos ar panašiai).

Kaip reklamuoti? Kadangi ši aplikacija skirta kiekvienai valstybei rūpimoms problemoms spręsti, visų pirmą reiktų pradėti su programėlę supažindinant visų socialiai jautriems skirtų įstaigų vadovybę ir darbuotojus, kurie turėtu apie ją pranešti tikslinei auditorijai. Taip pat tinka ir tie standartiniai būdai kaip lankstinukai ar plakaitai skelbimo lentose.

Kaip monetizuoti paslaugą? – galimi du akivaizdžiausi būdai: 1. Priėmimo į darbą atveju apmokestinti darbdavį. T.y. sėkmės mokestis, į kurį galima pretenduoti darbuotojui sėkmingai išdirbus bandomąjį laikotarpį. 2. Valstybės ir savivaldybių finansinė parama/dotacijos – šis projektas yra socialinis, sprendžiantis, kaip minėta, kiekvienai valstybės rūpimas problemas, tad atitinkmai būtų galima gauti pastovų finansavimą.  Plačiau apie šias galimybes reiktų sukurti atskirą įrašą.

Kartu būtų galima rinkti paramą/aukas iš šiai idėjai neabejingų žmonių arba per pačią aplikaciją, arba per tam skirtas rėmimo platformas.

P.S. Ši idėja gali būti vystoma ir ateityje. Tam prisiruošus, šis įrašas bus papildydas, o tai kas papildyta pažymėta ir atskirta nuo šio originalaus įrašo.

Jei norite prisidėti prie šios idėjos vystymo ar padiskutuoti apie ją plačiau, rašykite savo įžvalgas komentaruose arba 100verslininku@gmail.com

Nori įgyvendinti šią idėją arba žinai kam ji galėtų būti įdomi? Pasidalink šiuo įrašu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s