Categories
Uncategorized

Verslo idėja #4: verslo administravimo įmonė

Įstaigų administravimo specialistai, susibūrę į vieną įmonę, teikia savo verslo administravimo paslaugas mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms.

Pagrindinė misija:

  • Taupyti laiką
  • Optimizuoti darbą
  • Greitinti procesus

Užduotys perduodamos tokiai įstaigų administravimo įmonei (darbo asistentams/sekretoriams) gali būti tiek elementariausios kaip darbas MS Office programomis apdorojant įvairius dokumentus, tiek rimtesnės užduotys kaip: įmonių darbuotojų (ypatingai projektų vadovų) asistavimas atlaisvinant juos nuo gana lengvai padaromų, bet nemažai laiko užimančių užduočių. Tikslas – taupyti įmonės ir jos darbuotojų laiką ir didinti efektyvumą (pavyzdžiui, esamų įmonės darbų organizavimas ir planavimas), atlikti pagalbinius ofiso darbus arba tai, kas daroma įmonės darbuotojų, nors su jų atsakomybėmis tai nesusiję ar susiję netiesiogiai  – t.y. kad būtų susikoncentruota ties plėtra ir svarbiausių užduočių vykdymu.

Mažos ir vidutinės įmonės ne visada turi galimybę samdyti administratorius ar sekretorius, be to, galima daryti prielaidą, kad nemaža dalis jų turi neoptimalių procesų ir įpročių, bet neturi žinių ar dėl pripratimo prie rutinos šviežios nuomonės iš šono, kuri leistų suefektyvinti jų darbą, paversti veiklą labiau organizuota, tikslinga ir kryptinga. Su įstaigų administratorių pagalba būtų galima įmonėms po truputi imti ir didėti (jei ne darbuotojų skaičiumi tai pajamomis/pelnu).

Taip pat toks kasdienių ofiso darbų perdavimas asistentams gali sumažinti tokius dirgiklius kaip nepasitenkinimą ar stresą dėl to kad nespėjama. Dar vienas svarbus momentas – geriau papildomas arbatos puodelis ar daugiau poilsio negu ilsėtis dirbant darbus, kurie yra pagal pareigas arba atsakomybės nevisai tikslingi.

Svarbiausias iššūkis – rasti tinkamus ir patikimus specialistus, juk perduoti darbus asistentams yra kartu ir pasitikėti jų kompetencija. Tai yra kartu ir konkurencinis pranašumas tokios įmonės prieš pavienius freelancerius, teikiančius šias paslaugas. Tačiau rasti kompetetingus administratorius, ypač, kurie supažindinti su naujausiais įmonės optimizavimo veiklos praktikomis, pvz.: LEAN metodu, yra iššūkis ir tokiai darbo asistentų įmonei. Todėl būtent šiai idėjai siūlome partneriauti su aukštojo ugdymo įstaigomis. Pavyzdžiui, Vilniaus kolegija ruošia tiksliai šiam darbui tinkamus specialistus: https://vvf.viko.lt/studijos/studiju-programos/istaigu-administravimas/ Tikėtina, kad būtų galima pasirašyti ir bendradarbiavimo sutartį, kad paskutinių šios specialybės kursų studentai atliktų praktiką tokioje įmonėje. Taip pat, tokią įmonę galėtų konsultuoti ir šios studijų programos sudarytojai ar dėstytojai, mat nauji metodai ir praktikos šiame technologijų amžiuje dažnai juda į priekį sparčiau nei įmanoma su viskuo susipažinti.

Apskritai verslo ir universiteto bendradarbiavimas yra tikrai nepakankamas Lietuvoje, tą pastebi ir dalis pačių verslininkų, tarp jų, pavyzdžiui, Nextury Ventures vadovas, ir nemažai kitų. Pavyzdžiui, universiteto dėstytojai ir mokslininkai gali atlikti rinkos tyrimą ar kitą studiją verslams ir jų įkainiai yra mažesni nei tuo užsiimančių įmonių. Tačiau tai jau platesnio pobūdžio tema. Šio tinklaraščio tikslas – aprašyti pelningas verslo idėjas. Žinoma, šis raginimas yra labai svarbus tiek šiai idėjai, tiek kitomis kaip kartu ir grynai pinigine išraiška virstanti nauda.

Apie įkainius: svarbu kad paslaugų įkainiai būtų protingi, kaip ir darbų organizavimo struktūra. Pavyzdžiui, darbai galėtų būti suskirstyti pagal skirtingo sunkumo darbus, o įkainių vidurkis galėtų siekti 10 eur/h. Žinoma šis skaičius yra prieitas neatlikus nuodugnių skaičiavimų, tiesiog intuityviai žinant dabartinius vidutinės algos įkainius ir kiek įmonei galėtų kainuoti savų administratorių ar sekretorių samdymas.

Labai svarbu kad šias paslaugas galėtų užsakinėti ne tik pelningi ar gerą finansavimą turintys startuoliai, kuriems svarbu išlaikyti greitį ir dinamiką, todėl jie galėtų mieliau sumokėti kiek brangiau už nuotoliniu būdu dirbančius verslo asistentus ar sekretorius nei samdyti patiems.

Kuo daugiau įmonių taptų klientais, tuo efektyviau būtų galima paskirstyti ir tų darbų atlikimą įmonės viduje. Nors labai svarbu kad vienai įmonei būtų priskirti tie patys verslo asistentai (tai ir ryšio formavimas, ir pasitikėjimas, ir per draugystę ar bendrą įdirbį įgautas susikalbėjimas ir vienas kito (įmonės darbuotojo ir verslo asistento) “greitesnis” supratimas), o taip pat – pa(si)tikėjimas tokių galimų asmeninių prašymų kaip paimti vaikus iš mokyklos ar nuvežti rūbus į valyklą ar nupirkti maisto produktų ir pnš.) – bet visada galima įmonės viduje asistentams turėti savo asistentus arba įsteigti vyriausiojo asistento, bendraujančio su įmonėmis tiesiogiai ir atliekančius atsakingiausius darbus, ir jo padėjėjo („tiesiog“ asistento), kuris galėtų atlikti paprasčiausius mechaninius darbus kaip, pavyzdžiui, darbą su Excel ar Word programomis ar panašiai. Taip susiformuotu ir tam tikra įmonės kultūra arba ugdymo koncepcija – kai pradedantieji darbuotis taptų asistentais, o po tam tikro laiko – „vyriausiais“ asistentais. O juk kultūros ir/arba ugdymo koncepcijos buvimas – tai stipriausi saitai įmonei veikti dešimtmečiais, o galbūt net dar ilgiau.

Būtų taip pat prasminga skirstyti įkainius pagal vienkartinius ir nuolatinius darbus. Pavyzdžiui, vienkartiniai darbai galėtų kainuoti 10eur/h, o nuolatiniai – pigiau, pagal susitarimą. Vienkartiniams darbams būtų galima priskirti pagrinde asistentus, o nuolatiniams – labiau „vyriausius“ asistentus. Taip pat galbūt būtų prasminga taikyti ir dinaminę kainodarą pagal kliento pajamų ir apyvartos dydį, mat kuo didesnė apyvarta tuo brangiau gali kainuoti darbo brokai/klaidos. Tačiau tam jau reikia turėti tiek stiprią įstaigų administrvimo įmonės kultūrą, tiek pagalvoti ar nebus atbaidyta klientų dalis, t.y. ar nepradės sklisti nepasitenkinimo kalbos viešojoje erdvėje dėl “dvigubų” standartų. Bet kuriuo atveju svarstant apie dinaminės kainodaros taikymą klientams nebūtina jos  išsamiai aprašyti viešai, užtenka tik nurodytiesmę. Taip pat svarbu pratestuoti praktikoje ar šie teoriniai brainstorm pobūdžio pamąstymai tinkami.

Įkainius būtų galima siūlyti ir už vieną darbo valandą ir paketais: pvz.: 2h į d. d. 300 eur/mėn.

P.S. Ši idėja gali būti vystoma ir ateityje. Tam prisiruošus, šis įrašas bus papildydas, o tai kas papildyta pažymėta ir atskirta nuo šio originalaus įrašo.

Jei norite prisidėti prie šios idėjos vystymo ar padiskutuoti apie ją plačiau, rašykite savo įžvalgas komentaruose arba 100verslininku@gmail.com

Nori įgyvendinti šią idėją arba žinai kam ji galėtų būti įdomi? Pasidalink šiuo įrašu!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s